مهمترین نکات در هنگام خرید قالب وافل چیست؟

همزمان با پیشرفت صنعت ساخت و ساز، روش‌های اجرای سقف نیز گامی به جلو برداشت و یکی از همین فناوری‌های مدرن، قالب سقف است که می‌تواند تأثیری اساسی روی پروژه‌های عمرانی داشته باشد. سقف وافل یکی از سقف‌های پیشرفته‌ای است که باید هنگام خرید قالب آن به موضوعاتی توجه داشته باشید.

امروزه استفاده از قالب سقف وافل به دلیل برخی مزایای فنی و اقتصادی، گسترش پیدا کرده و سرعت اجرای بالا، قابلیت چندین بار استفاده و مقاوم در برابر رخدادهای طبیعی و همچنین موضوعات دیگر، از مزیت‌های این نوع قالب سقفی محسوب می‌شود.

تجارب پیمانکار می‌تواند جهت انتخاب و خرید قالب بهتر، کمک شایانی کند و در کاهش هزینه‌ها مؤثر باشد. هر چه قالب‌ها پیچیدگی کمتری داشته باشند، در حین اجرای پروژه، اکیپ اجرایی سرعت و دقت بیشتری را خواهد داشت. از خرید قالب سقف وافل تحت عنوان پیچ و بست دار، قفل دار، آچاردار و… پرهیز شود.

نکات مهم و اساسی هنگام خرید قالب وافل

·        جنس قالب

شاید اولین موردی که باید دقت کرد، جنس و کیفیت قالب باشد. قالب مرغوب، می‌تواند سرعت و کیفیت انجام کار را به‌شدت افزایش دهد. استحکام و مقاومت قالب در برابر ضربات احتمالی، باید مورد توجه قرار گیرد. قبل از خرید قالب، به موضوع جنس و مقاومت آن دقت کنید.

قالب نرم نشان دهنده، متریال به کاربرده شده مرغوب می‌باشد و کارفرمایان از خرید قالب‌های ترد و خشک پرهیز کنند. چراکه احتمال شکست بالایی دارد. این قالب‌ها فقط یک بار مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، برای پروژه‌های بعدی کاربرد دارد و اگر جنس آن نامرغوب و ترد باشد، بازدهی پایینی برای اجرای دیگر پروژه‌ها دارد.

·        ابعاد قالب

قالب‌ها دارای ابعاد طولی و عرضی متفاوتی هستند و مطابق شرایط و نیاز پروژه، قالبی مناسب بر اساس رعایت الزامات آیین‌نامه‌ای و توجه به پارامترهای زیبایی شناختی و سهولت اجرا باید انتخاب شود. کاربرد و بهینه ترین اجرا، از نکات قابل توجه هنگام خرید قالب وافل می‌باشد.

·        سهولت اجرا و انبارداری

لازم است از ابزار آلات مصرفی برای زیر سازی سقف استفاده شود. ایجاد پاشنه در زیر قالب برای استفاده از قوطی سبب شده است که در بین پیمانکاران این قالب بسیار پر طرفدار باشد. این کار اجرای قالب را آسان می‌کند و باید به این نکته توجه داشت.

طراحی این قالب‌ها به‌گونه‌ای است که بدون لغزش، در هم فرو رفته و بروی یکدیگر قرار می‌گیرند. اگر این ویژگی را نداشت؛ هزینه‌های حمل، انبارداری و نگهداری قالب‌ها را افزایش می‌داد. به دلیل وجود طرح رویه قالب که چهار نقطه به‌صورت گلدار است، هنگام درآوردن قالب از سقف، سرعت و سهولت آن در مقایسه با سایر سقف‌های وافل بیشتر می‌باشد.

·        شرکت تولیدکننده

قالب‌هایی که خریداری می‌کنید به شرکت آن توجه داشته باشد. شرکتی که معتبر و شناخته شده باشد و در پروژه‌های مختلف امتحان خود را پس داده است. از واسطه و دلالان قالب نخرید چرا که عدم گارانتی سبب می‌شود اگر مشکلی داشت نتوانید تعویض کنید.

عدم پشتیبانی فنی و اجرایی از محصول و مشکلات دیگر، موضوعاتی است که ممکن است رخ دهد و برای شما دردسرساز شود. را خواهد داشت. شرکت گنبد فیروزه یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه فروش قالب وافل می‌باشد و در صورت نیاز به مشاوره در زمینه خرید قالب سقف وافل می‌توانید با کارشناسان باتجربه در ارتباط باشید.

·        قالبی با سطحی صاف و صیقلی

سطح یکنواخت و بدون پستی و بلندی از دیگر نکات مهم هنگام خرید قالب وافل می‌باشد. به تمیزی و صاف بودن سطح قالب دقت کنید چرا که سبب می‌شود نمای بتن به‌صورت (اکسپوز) نمایان مورد استفاده قرار گیرد. در قالب‌های صیقلی و صاف نیاز به اجرای روغن جداساز قالب نیست.

·        امتحان کردن قالب

قالب را از این سه نظر تست کنید: مقاومت در برابر وزن‌های سنگین، تست ضربه با چکش‌های سبک‌وسنگین، پرتاب از ارتفاع

اگر تست قالب‌ها از این سه منظر مشکلی نداشت، می‌توانید با در نظر گرفتن بقیه موارد قالب را خریداری کنید. حتماً از سالم بودن آن مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.