سقف های وافل این امکان را به وجود آورده‌اند که بتوان با استفاده از آن ها سهولت بسیاری را در اجرای پروژه‌های ساختمانی به وجود آورد. امروزه از انواع سقف وافل برای اجرای پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. به دلیل این که سقف های وافل یک طرفه جزء پراستفاده‌ترین نوع سقف‌ها می‌باشند در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این سقف‌ها بپردازیم.

از سقف وافل یک طرفه می‌توان در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی استفاده کرد. استفاده از این سقف‌ها در بسیاری از موارد نه‌تنها محدودیتی نخواهد داشت بلکه باعث افزایش مقاومت ساختمان و بسیاری از مزایای دیگر خواهد شد.

سقف های وافل یک طرفه را می‌توان با استفاده از ابزارهای رایجی که در بازار داخلی به‌راحتی یافت میشود، پیاده‌سازی نمود. قالب های وافل یکی از اصلی‌ترین ابزارهای پیاده‌سازی سقف وافل به شمار می‌روند که توسط شرکت‌های معتبر تولید می‌شوند. شرکت‌های داخلی در سال‌های اخیر توانسته‌اند بیشترین کیفیت را در تولید قالب های وافل به ثبت برسانند.

قالب وافل یک طرفه

سقف وافل یک طرفه به‌نوعی از سقف‌ها گفته می‌شود که پیمانکاران برای ساخت آن از قالب های مخصوص یک طرفه استفاده می‌نمایند. ساخت این نوع سقف‌ها تا حد زیادی به سقف های دو طرفه شباهت دارد اما به‌طورکلی سیستم سقف های وافل یک طرفه بیشتر شبیه به سیستم تیرچه بلوک می‌باشد که باعث میشود بسیاری از پیمانکاران با جزئیات اجرای آن آشنایی داشته باشند.

در پیاده‌سازی سقف های وافل یک طرفه بر خلاف سیستم تیرچه بلوک، از بلوک‌ها استفاده نخواهد شد که همین باعث می‌شود سقف های وافل یک طرفه از مزایای قابل‌توجهی برخوردار باشند؛ تا جایی که در بسیاری از پروژه‌ها استفاده از سیستم تیرچه بلوک منطقی نخواهد بود و پروژه را با مشکلات مختلفی روبرو خواهد نمود.

برای ساخت سقف های وافل یک طرفه از قالب های پلیمری وافل استفاده می‌شود. این قالب‌ها از وزن بسیار پایینی برخوردار بوده و این امکان به وجود می‌آورند که نیروی وارد شده به اسکلت ساختمان به‌شدت کاهش پیدا کند و بتوان تغییرات مثبت زیادی را در هنگام اجرای پروژه شاهد بود.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دررابطه‌با سقف های وافل یک طرفه باید به آن اشاره شود این است که در اجرای این سقف‌ها نیاز به استفاده از تیرچه‌های بتنی آماده نخواهد بود که همین باعث خواهد شد مدت‌زمان اجرای پروژه افزایش قابل‌توجهی پیدا کند و پیمانکاران بتوانند بدون مشکلات حمل‌ونقل به ساخت سقف‌ها بپردازند.

سقف وافل یک طرفه

اجرای سقف وافل یک طرفه

مهم‌ترین مرحله در اجرای سقف وافل یک طرفه این است که کارگران به تعبیه قالب های تهیه شده در اسکلت ساختمان بپردازند. درصورتی‌که این مرحله به‌خوبی انجام شود می‌توان این اطمینان را داشت که مراحل بتن‌ریزی و خارج نمودن قالب ها به بهترین شکل ممکن انجام خواهند شد.

همان‌طور که اشاره نمودیم اجرای سقف وافل یک طرفه بسیار شبیه به سقف های تیرچه می‌باشد به همین دلیل پیمانکاران شاهد پیچیدگی‌های مختلف در اجرای این سقف ها نخواهند بود.

قالب وافل یک طرفه

طراحی سقف وافل یک طرفه

طراحی سقف وافل یک طرفه باید باتوجه‌به آیین‌نامه‌های استاندارد جهانی انجام شود تا پروژه از استانداردهای لازم برخوردار شود.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دررابطه‌با طراحی سقف وافل یک طرفه وجود دارد این است که در هر دهانه حداقل سه قالب قرار گیرد. قالب های وافل نیز باید به نحوی ساخته شوند که بتوان با استفاده از آن ها در هر بخش ۳ عدد را قرار داد.

در طراحی سقف وافل یک طرفه باید به این نکته توجه شود که بار زنده حداکثر ۲ برابر بار مرده باشد. افزایش بار زنده در طراحی سقف وافل یک طرفه باعث خواهد شد تا یکی از مهم‌ترین بندهای آیین‌نامه‌ها مورد نقض واقع شود.

از دیگر نکاتی که در زمینه طراحی سقف وافل یک طرفه باید به آن اشاره نمود این است که نسبت دهانه مجاور نباید بیش از یک و سه دهم باشد. بهترین نسبت برای ساختی تیرهای عمود بر هم نیز بین دو دهم تا پنج دهم است.

طراحی سقف های وافل یک طرفه را می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهای رایج معماری انجام داد و در این زمینه محدودیت خاصی وجود نخواهد داشت.

نحوه اجرای وافل یک طرفه

برای اجرای سقف وافل یک طرفه باید بعد از قراردادن قالب ها به این نکته توجه داشت که حتماً از بتن باکیفیت استفاده شود. بتن‌هایی که در ساخت سقف وافل یک طرفه مورداستفاده قرار می‌گیرند باید روان بوده به‌نحوی‌که به‌تمامی بخش‌های زیرین قالب به‌راحتی نفوذ کند. استفاده از بتن سخت در بسیاری از موارد مشکلات قابل‌توجهی را در ساخت سقف های وافل به وجود خواهد آورد.

اجرای سقف وافل یک طرفه به تخصص پیچیده‌ای نیاز نخواهد داشت و این موضوع باعث میشود بتوان با استفاده از نیروی غیرمتخصص نیز به اجرای آن پرداخت.

متخصصانی که تجربه مفید در زمینه اجرای سقف های تیرچه بلوک و یونولیت را دارند می‌توانند به بهترین شکل ممکن ساخت سقف های وافل یک طرفه را نیز به عهده بگیرند و آن را به مرحله اجرای برسانند.

مشخصات فنی وافل های یک طرفه

مشخصات فنی وافل های یک طرفه اهمیت زیادی در ساخت سقف ها خواهد داشت و پیمانکاران باید به آن توجه داشته باشند. از میان مشخصاتی که پیمانکاران باید به آن توجه داشته باشند می‌توان به ارتفاع قالب ها و اکس به اکس تیرچه اشاره کرد. علاوه بر این عرض تیرچه در پاشنه هم، باید در تهیه قالب های وافل موردتوجه قرار گیرد.

به‌طورکلی انتخاب قالب های وافل باید باتوجه‌به نکات مختلف انجام شود که یکی از مهم‌ترین آن ها وزن بتن سقف می‌باشد. پیمانکاران و مجریان پروژه‌های ساختمانی می‌توانند با استفاده از وزن بتن ساختمان و موارد مختلفی که وجود دارد به انتخاب قالب ها بپردازند.

سقف وافل یکطرفه

قیمت سقف های وافل یک طرفه

قیمت سقف های وافل یک طرفه باتوجه‌به عوامل مختلفی تعیین میشود. متراژ و ارتفاع طبقات یکی از مهم‌ترین مواردی خواهد بود که در قیمت اجرای سقف های وافل تأثیر خواهد داشت. علاوه بر این محل اجرای پروژه و مدت‌زمان اجرای آن باتوجه‌به شرایط خاصی که وجود دارد نیز در قیمت نهایی اجرای سقف های وافل تأثیرگذار خواهد بود.

یکی از بهترین روش‌ها برای اطلاع از قیمت دقیق اجرای سقف های وافل یک طرفه این است که با کارشناسان گنبد فیروزه تماس حاصل فرمایید تا بعد از بررسی مشخصات پروژه قیمت نهایی تعیین گردد. ارسال نقشه به کارشناسان باعث خواهد شد تا قیمت تعیین شده از دقت بالایی برخوردار باشد و بتوان باتوجه‌به آن به تخصیص منابع مالی پروژه پرداخت.

محصولات وافل یک طرفه گنبد فیروزه

گنبد فیروزه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا محصولاتی با بالاترین کیفیت را به بازار عرضه نماید. این شرکت سال‌هاست که با تولید قالب های وافل در اندازه‌های مختلف به جلب رضایت مشتریان مختلف در نقاط مختلف ایران پرداخته است.

قالب های وافل یک طرفه گنبد فیروزه در انواع مختلفی تولید می‌شوند که از میان آن ها می‌توان به قالب های قفل دار و قالب های ساده اشاره کرد. قالب های قفل دار این امکان را به وجود خواهند آورد تا نیاز به اتصال قالب ها با استفاده از میلگرد رفع شود و بتوان به‌راحتی قالب ها را به یکدیگر متصل نمود.

قالب های یک طرفه قفل دار باعث خواهند شد تا قرارگیری قالب ها در کنار یکدیگر با دقت بهتری انجام شود و در نهایت سقف ها باکیفیت بالاتر ساخته شوند.

خرید وافل یک طرفه از گنبد فیروزه

کارشناسان فروش قالب های وافل گنبد فیروزه در تمامی ساعات اداری از آمادگی همکاری با پیمانکاران و فعالان عرصه ساختمان‌سازی برخوردار می‌باشند. برای خرید قالب های یک طرفه کافی است تا با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

گنبد فیروزه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا قالب های یک طرفه خود را به نقاط مختلف ایران ارسال کند و خدمات ارزنده‌ای را به مشتریان ارائه نماید.

نحوه فروش و قیمت اجرای وافل یک طرفه گنبد فیروزه

فروش قالب های وافل یک طرفه گنبد فیروزه بر اساس متراژ سقف محاسبه میشود به همین دلیل قیمت اجرای پروژه‌های سقف وافل به‌صورت مستقیم با متراژ بنا ارتباط خواهد داشت. البته همان‌طور که در طول مطلب به آن اشاره نمودیم برای محاسبه دقیق هزینه اجرای سقف باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد.

نسبت قالب های وافل به متراژ کل سقف ۷۰ درصد می‌باشد که پیمانکاران می‌توانند باتوجه‌به آن هزینه پیاده‌سازی پروژه را محاسبه نمایند. البته این مقدار در برخی از موارد چیزی در حدود ۱۰ درصد اختلاف خواهد داشت.

نکته مثبتی که در زمینه هزینه اجرای سقف های وافل وجود دارد این است که برای بسیاری از پروژه‌های ساختمانی می‌توان به اجاره قالب ها پرداخت و پیمانکاران و مجریان پروژه‌ها لازم نخواهد بود تا به خرید قالب بپردازند. این موضوع باعث میشود تا هزینه ساخت سقف وافل به طرز قابل‌توجهی کاهش پیدا کند.