سقف های وافل انواع مختلفی دارند؛ مکانیزم سقف های وافل دوطرفه این امکان را به وجود آورده است تا بتوان در ساخت بناهای مختلف به استفاده از آن ها پرداخت. سقف وافل جزء معدود سقف‌هایی می‌باشد که در نقاط مختلف جهان با ویژگی‌های بی‌نظیری خود موردتوجه فعالان صنعت ساختمان‌سازی قرار گرفته‌است.

سقف های وافل با ویژگی‌های خاصی که دارند باعث شده‌اند تا بتوان از آن ها نه‌تنها در بناهای مختلف بلکه در نقاطی که از آب‌وهوای بسیار گوناگون برخوردارند نیز استفاده نمود.

استفاده از سقف های وافل در پروژه‌های ساختمانی مزایای اجرایی را نیز به دنبال خواهد داشت. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده است تا پیمانکاران در بسیاری از مواقع برای ساخت بناها سقف های وافل را انتخاب کنند و به‌عنوان بهترین گزینه به آن ها روی آورند.

قالب وافل دو طرفه

سقف وافل دو طرفه با مکانیزم کاملاً متفاوت با سقف های تیرچه بلوک مورد اجرا قرار می‌گیرند. این سقف‌ها با استفاده از ابزارهایی خاص که به قالب‌های وافل معروف‌اند ساخته می‌شوند. قالب‌های وافل جزء اصلی‌ترین ابزارهای پیاده‌سازی سقف های وافل به شمار می‌روند که ساخت این سقف‌ها را به طرز قابل‌توجهی تسریع خواهند کرد و کیفیت اجرای پروژه را تا حد زیادی افزایش خواهند داد.

استفاده از قالب‌های وافل برای ساخت این نوع سقف ها بسیار ساده بوده تا جایی که می‌توان در مدت‌زمانی کمتر از یک روز به آموزش کارگران برای ساخت این نوع سقف ها پرداخت. سادگی در ساخت، یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب سقف های وافل دو طرفه، در پروژه‌های ساختمانی مختلف می‌باشد.

اجرای سقف های وافل دو طرفه در مراحل مختلفی انجام می‌شود که پیمانکاران باتوجه‌به جزئیات پروژه و مدت‌زمان مشخص شده آن را مورد اجرا قرار خواهند داد. در ادامه به روش اجرای سقف وافل دو طرفه خواهیم پرداخت.

قالب وافل دو طرفه

اجرای سقف وافل دو طرفه

عمدتاً مراحل اجرای سقف وافل دو طرفه در پروژه‌های مختلف یکسان می‌باشد. در تمامی پروژه‌ها پیمانکاران با استفاده از ابزارهای رایج سقف های تیرچه بلوک به زیرسازی سقف می‌پردازند. زیرسازی را می‌توان با استفاده از اسکافولد، جک ها و ابزارهای مشابه انجام داد به‌طوری‌که مراحل بعد به‌خوبی قابل‌اجرا باشند.

برای زیرسازی سقف وافل دو طرفه و انتخاب ابزار مناسب، مهم‌ترین موردی که باید به آن توجه داشت ارتفاع سقف ها خواهد بود. معمولاً در سقف های مرتفع از سازه‌های قالب مونتاژ استفاده خواهد شد اما در سقف‌هایی که از ارتفاق پایین برخوردارند بهتر است از جک و اسکافولد استفاده شود.

درصورتی‌که زیرسازی به‌خوبی انجام شده باشد کافی است تا کارگران به قراردادن قالب‌ها در نقاط موردنظر بپردازند. نقاطی که قالب‌های وافل در آن قرار می‌گیرند باید به‌صورت دقیق در نقشه‌های اجرایی مشخص شوند.

باتوجه‌به نقشه‌های اجرایی ممکن است در برخی از نقاط سقف، نیاز به استفاده از قالب‌های وافل نباشد. در این نقاط می‌توان بدون استفاده از قالب‌ها به بتن‌ریزی پرداخت. عدم استفاده از قالب‌ها در نواحی خاص، باعث می‌شود تا قسمت‌هایی از سقف تو پر بوده و باعث افزایش استحکام سازه شود.

اجرای وافل دو طرفه

طراحی سقف وافل دو طرفه

از میان نرم‌افزارهای مختلفی که برای طراحی سقف وافل وجود دارند، نرم‌افزار Safe و Etabe جزء رایج‌ترین نرم‌افزارهایی به شمار می‌روند که بسیاری از مهندسان عمران از آن استفاده می‌نمایند. از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به تجربه کاربری مناسب و ابزارهای گوناگون برای طراحی سقف های وافل اشاره نمود.

انتخاب نرم‌افزار تنها یکی از مواردی خواهد بود که برای طراحی سقف وافل دو طرفه باید به آن توجه شود. اما علاوه بر این مهندسان به ضوابطی که در زمینه طراحی سقف وافل وجود دارد نیز توجه ویژه‌ای خواهند داشت تا اصول مهندسی در اجرا و پیاده‌سازی پروژه رعایت شود.

در برخی از موارد به‌خصوص در پروژه‌های بزرگ مهندسان قبل از پیاده‌سازی سقف های وافل به مدل‌سازی سه‌بعدی آن می‌پردازند تا بدین طریق بتوانند با جزئیات مختلف به‌صورت دقیق روبرو شده و مشکلات احتمالی را رفع نمایند. مدل‌سازی سقف های وافل کمک خواهد کرد تا سایر معماران و مهندسین نیز بتوانند در کمترین زمان ممکن با ابعاد مختلف پروژه آشنا شوند.

نکاتی دررابطه‌با نحوه اجرای وافل دو طرفه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دررابطه‌با نحوه اجرای وافل دوطرفه باید به آن توجه شود این است که اجرای این سقف ها با اجرای سقف های تیرچه بلوک تفاوت قابل‌توجهی دارد و سازندگانی که تجربه کافی در ساخت این سقف ها ندارند بهتر است قبل از هر چیز از جزئیات آن اطلاع پیدا نمایند.

مدت‌زمان اجرای سقف های وافل دو طرفه در پروژه‌های مختلف کاملاً با یکدیگر متفاوت خواهد بود به همین دلیل پیمانکاران باید قبل از هر چیز پروژه خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا بتوانند با استفاده از آن به تعیین جداول زمانی بپردازند.

مشخصات فنی وافل‌های دو طرفه

قالب‌های وافل دو طرفه در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که هرکدام از آن ها ویژگی‌هایی دارند. خارج از مشخصات کلی هرکدام از قالب‌ها، باید به این نکته توجه شود که در حال حاضر قالب‌های وافل دو طرفه در دو نوع قفل‌دار و بدون قفل ساخته می‌شوند که پیمانکاران می‌توانند باتوجه‌به نیازمندی‌های پروژه به انتخاب آن بپردازند.

Waffle 60×60 H18 جزء یکی از پرفروش‌ترین قالب‌هایی به شمار می‌روند که در سال‌های گذشته در پروژه‌های مختلف ساختمانی مورداستفاده قرار گرفته‌اند. ارتفاع ۱۸ سانتی‌متری این قالب‌ها باعث شده است تا بتوان از آن ها در ساخت بسیاری از سقف های وافل دو طرفه استفاده نمود.

قالب‌های وافل H18 برای سقف‌هایی استفاده می‌شوند که ضخامت آن ها چیزی در حدود ۲۵ سانتی‌متر باشد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با استفاده از این نوع قالب‌ها وزن سقف بعد از بتن‌ریزی چیزی در حدود ۳۲۵ کیلوگرم در مترمکعب خواهد بود.

سقف وافل دو طرفه

قیمت سقف های وافل دو طرفه

هزینه پیاده‌سازی سقف های وافل ارتباط مستقیمی با ضخامت آن و ارتفاع قالب‌ها خواهد داشت. باتوجه‌به این که در بسیاری از موارد می‌توان به‌جای خرید قالب، به اجاره آن پرداخت پیمانکاران می‌توانند با هزینه پایین‌تر شاهد اجرای سقف های وافل باشند.

درصورتی‌که به علت نیازمندی‌های خاص پروژه، نیاز به خرید قالب‌های وافل دو طرفه باشد باید علاوه بر محاسبه هزینه بتن، نیروی انسانی و ملزومات مختلف به محاسبه هزینه قالب‌ها نیز پرداخت.
قالب‌های وافل دو طرفه ۶۰ در ۶۰ که جزء استانداردترین سایزهای قالب‌های وافل به شمار می‌روند در حال حاضر باتوجه‌به مشخصات فنی خود از جمله ارتفاع و ضخامت سقف در قیمت‌های مختلف به فروش می‌رسند.

قیمت قالب‌های ۲۵ متری در زمان انتشار این مطلب چیزی در حدود ۱۳۰ هزار تومان می‌باشد. برای ساخت هر متر سقف وافل دو طرفه با استفاده از این قالب‌ها تقریباً به ۲ عدد قالب نیاز خواهد بود.

محصولات وافل دو طرفه گنبد فیروزه

محصولات وافل دوطرفه گنبد فیروزه با استفاده از استانداردها و ضوابط موجود در صنعت ساختمان‌سازی ساخته می‌شوند به همین دلیل پیمانکاران می‌توانند از این موضوع اطمینان یابند که تمامی قالب‌های وافل گنبد فیروزه قابل‌استفاده در پروژه‌های مختلف خواهد بود. باتوجه‌به این که شرکت گنبد فیروزه خود مجری بسیاری از پروژه‌های ساخت و پیاده‌سازی سقف های وافل بوده است به‌صورت مستقیم از نیازمندهای فعالان این صنعت مطلع بوده و همواره تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بهترین محصولات را به دست مشتریان در نقاط مختلف کشور برساند.

شرکت گنبد فیروزه در حال حاضر به تولید انواع قالب‌های وافل دو طرفه با اندازه‌ها و ویژگی‌های مختلف می‌پردازد به‌طوری‌که تقریباً تمامی نیازهای مشتریان در زمینه تجهیزات موردنیاز برای اجرای سقف های وافل دو طرفه را پاسخ‌گو می‌باشد.

نکته‌ای که لازم به ذکر است به آن بپردازیم این است که تمامی قالب‌های گنبد فیروزه در دو نوع قفل‌دار و بدون قفل به فروش می‌رسند تا مشتریان بتوانند از میان گزینه‌های مختلف به انتخاب محصول موردنظر خود بپردازند.

خرید وافل دو طرفه از گنبد فیروزه

برای خرید قالب‌های وافل دو طرفه و اطلاع دقیق از تعرفه‌های موجود می‌توانید با کارشناسان گنبد فیروزه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان فروش گنبد فیروزه تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا به ارائه راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در زمینه انتخاب قالب‌های موردنیاز برای اجرای پروژه‌های ساختمانی بپردازند.

نحوه فروش و قیمت اجرای وافل دو طرفه گنبد فیروزه

شرکت گنبد فیروزه این امکان را برای مشتریان به وجود آورده است تا از نقاط مختلف کشور به‌صورت تلفنی و آنلاین به ثبت سفارش‌های خود بپردازند و در کمترین زمان ممکن محصولات خریداری شده را دریافت نمایند.

علاوه بر این متخصصان گنبد فیروزه این آمادگی را دارند تا به اجرای پروژه‌های طراحی و اجرای سقف های وافل در سراسر کشور بپردازند. متقاضیان می‌توانند با تماس تلفنی از قیمت اجرای سقف های وافل دو طرفه اطلاع یابند.