استفاده از قالب‌های وافل، برای پیاده‌سازی سقف در ساختمان‌ها در حال حاضر رواج بسیار زیادی یافته است به‌طوری‌که بسیاری از پیمانکاران در صورت امکان ترجیح می‌دهند تا به‌جای ساخت سقف‌های رایج به ساخت و ساز با سقف‌ وافل بپردازند. به دلیل اینکه سقف‌های وافل نسبت به سایر سقف‌ها از ویژگی‌های بی‌نظیری برخوردار خواهند بود انتخاب این نوع سقف‌ها کاملاً هوشمندانه به نظر خواهد رسید.

یکی از راحت‌ترین روش‌هایی که در حال حاضر می‌توان برای پیاده‌سازی سقف‌های وافل انتخاب نمود استفاده از قالب‌های آماده وافل می‌باشد. این قالب‌ها که توسط شرکت‌های معتبر داخلی تولید می‌شوند از جنس پلی‌پروپیلن بوده و مقاومت بسیار بالایی دارد به همین دلیل مجریان پروژه‌های ساختمانی یکی از طرفداران اصلی آن ها می‌باشند.

قالب‌های وافل به چند روش قابل تهیه خواهند بود که پیمانکاران می‌توانند باتوجه‌به بودجه و محدودیت‌های اقتصادی پروژه بهترین روش را انتخاب نمایند. کرایه قالب‌های وافل در بسیاری از موارد یکی از بهترین روش‌هایی خواهد بود که پیمانکاران می‌توانند برای اجرای پروژه‌های مختلف انجام دهند. در ادامه به کرایه قالب‌های وافل ساختمانی خواهیم پرداخت.

اجاره قالب وافل

به‌طورکلی قالب‌های وافل قیمت مناسبی دارند اما متأسفانه در بسیاری از موارد خرید آن ها برای پروژه‌های کوچک به‌صرفه نخواهد بود. درگذشته این موضوع باعث می‌شد تا پیمانکاران به‌جای ساخت سقف‌های وافل به پیاده‌سازی نوع دیگری از سقف‌ها برای پروژه‌های کوچک بپردازند اما امروزه این موضوع به‌طورکلی تغییر نموده است.

کرایه قالب‌های وافل این امکان را برای فعالان صنعت ساختمان‌سازی به وجود خواهد آورده است تا حتی برای پروژه‌های بسیار کوچک مسکونی نیز بتوان به کرایه قالب‌های وافل پرداخت و با کمترین هزینه ممکن سقف‌ها را پیاده‌سازی نمود. کرایه قالب وافل در بسیاری از پروژه‌ها باعث صرفه‌جویی قابل‌توجه در منابع مالی خواهد شد و کاملاً به‌صرفه خواهد بود.

گنبد فیروزه یکی از شرکت‌هایی است که در سال‌های اخیر باتوجه‌به نیازهایی که در بازار وجود داشته است به ارائه خدمات مرتبط با کرایه قالب‌های وافل پرداخته، تا مشتریان عزیز بتوانند در نقاط مختلف کشور با کمترین بودجه نیز به پیاده‌سازی سقف‌های وافل بپردازند و شاهد مزایای فوق‌العاده این سقف‌ها در پروژه خود باشند.

کرایه قالب وافل در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود به صورتی که در اکثر موارد ظرف چند روز مشتریان قالب‌ها را در محل پروژه دریافت خواهند نمود. گنبد فیروزه همواره سعی نموده است تا با بهره‌گیری از سیستم حمل‌ونقل متمایز خود، به ارسال سریع محصولات به دورافتاده‌ترین نقاط کشور بپردازد و در این زمینه پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

اجاره انواع قالب وافل گنبد فیروزه

قالب‌های وافل انواع مختلفی دارند که پیمانکاران باتوجه‌به پروژه خود به انتخاب آن ها می‌پردازند. در زمینه اجرای انواع قالب‌های وافل بهتر است به این نکته اشاره شود که خوشبختانه در حال حاضر اکثر قالب‌های وافل اجاره داده می‌شوند و پیمانکاران می‌توانند در بسیاری از موارد، قالب وافل موردنظر خود را اجاره کنند.

قالب‌های وافل گنبد فیروزه در انواع اندازه‌ها اجاره داده می‌شوند. در حال حاضر شرکت گنبد فیروزه به تولید قالب‌های قفل‌دار و معمولی در اندازه‌های مختلف می‌پردازد و این امکان را به وجود آورده است تا سازندگان با استفاده از قالب‌های قفل دار به اجرای هر چه‌بهتر سقف‌های وافل بپردازند.

برای اطلاع از لیست دقیق انواع قالب‌های وافل گنبد فیروزه می‌توانید به صفحه محصولات رفته یا با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان ممکن راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

قیمت کرایه وافل چگونه محاسبه می‌شود؟

کرایه قالب‌های وافل با تعرفه‌ای محاسبه خواهد شد تا پیمانکاران بتوانند با بودجه‌های پایین نیز به استفاده از این قالب‌ها بپردازند. در حال حاضر متداول‌ترین روشی که برای محاسبه قیمت قالب‌های وافل انجام می‌شود این است که متراژ کلی بنا محاسبه شده و مساحت بخش‌هایی مانند آسانسورها و پله‌ها از آن کم می‌شود.

به‌طورکلی نکته‌ای که باید در زمینه محاسبه قیمت کرایه قالب‌های وافل به آن توجه داشته باشید این است که ۷۰ الی ۸۰ درصد متراژ سقف باید با قالب‌های وافل جایگذاری شوند تا بتوان به ساخت سقف‌های وافل پرداخت.

بعد از اینکه تعداد قالب‌های وافل برای پیاده‌سازی سقف پروژه مشخص شد، پیمانکاران باید به انتخاب نوع دقیق قالب بپردازند تا بتوانند هزینه اجاره آن برای مدت زمانی مشخص را محاسبه کنند. هرکدام از قالب‌ها باتوجه‌به مشخصات خود هزینه متفاوتی برای کرایه خواهند داشت. درصورتی‌که قالب‌ها بیشتر از یک ماه اجاره شوند هزینه آن ها در ماه کاهش خواهد یافت.

در حال حاضر تعرفه اجاره قالب‌های دو طرفه معمولی ۶۰ در ۶۰ با ارتفاع ۲۵ سانتی‌متر ماهانه ۲۱ هزار تومان می‌باشد که این رقم در صورت محاسبه با تعرفه اجاره روزانه، افزایش خواهد یافت. نکته‌ای که باید بدانید این است که هزینه اجاره قالب‌های قفل دار در مقایسه با قالب‌های معمولی بیشتر می‌باشد.

سیستم محاسبه تعداد قالب وافل

همان‌طور که در طول مطلب به آن اشاره نمودیم در بسیاری از پروژه‌ها در ۷۰ الی ۸۰ درصد مساحت کل سقف، به قالب‌های وافل نیاز خواهد بود اما در برخی از موارد این مقدار تا ۶۰ درصد هم کاهش پیدا خواهد کرد. سیستم محاسبه تعداد قالب‌های وافل به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت که از میان آن ها می‌توان به نوع سازه و پلان پروژه اشاره نمود.

فرمول محاسبه تعداد قالب وافل به این صورت است که باید متراژ کل سقف (مترمربع) را تقسیم بر ابعاد قالب‌های وافل (مترمربع) نموده و در درصد تراکم قالب‌ها (که در بسیاری از موارد بین ۷۰ تا ۸۰ درصد خواهد بود) ضرب نمود. در این صورت عدد به‌دست‌آمده تعداد قالب‌های موردنیاز برای اجرای سقف وافل در پروژه موردنظر خواهد بود.

البته پیمانکاران باید در هنگام محاسبه تعداد قالب‌های وافل موردنیاز در پروژه‌های ساختمانی به این نکته توجه داشته باشند که تعداد دقیق هرکدام از قالب‌های میانی، فیلر و درپوش را نیز مشخص نمایند. کارشناسان فروش گنبد فیروزه می‌توانند در زمینه محاسبه تعداد قالب‌های وافل برای پروژه‌های ساختمانی، راهنمایی‌های لازم را به پیمانکاران ارائه دهند.

علت محاسبه روزشمار و عددی بودن قالب‌های وافل چیست؟

بسیاری از پیمانکاران برای اجرای پروژه‌های مختلف سقف وافل به چیزی در حدود کمتر از یک ماه اجاره قالب‌ها نیاز خواهند داشت این موضوع باعث شده است تا شرکت گنبد فیروزه به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در این حوزه به ارائه خدمات اجاره روزشمار قالب‌ها بپردازد تا کارفرمایان بتوانند با کمترین هزینه ممکن به ساخت سقف‌های وافل بپردازند.

باتوجه‌به این که سقف‌های وافل در مقایسه با مساحت بنا از نسبت صددرصدی برخوردار نخواهند بود هزینه اجاره آن ها به‌صورت عددی خواهد بود تا بتوان به‌صورت دقیق قیمت اجاره قالب‌ها را محاسبه نمود. کارفرمایان می‌توانند با روش‌هایی که در طول این مطلب به آن اشاره شد به‌راحتی قیمت اجاره قالب‌های وافل را محاسبه کنند و آن را در هزینه‌های پروژه منظور نمایند.

البته در کنار اجاره روزشمار این امکان نیز برای کارفرمایان وجود خواهد داشت تا به‌صورت ماهانه قالب‌ها را اجاره نمایند. اجاره ماهانه قالب‌های وافل باعث شده است تا کارفرمایانی که بیشتر از یک ماه به اجاره قالب‌ها می‌پردازند هزینه کمتری را پرداخت نمایند و در واقع مشمول تخفیف در اجاره قالب‌های وافل شوند.

در مورد محاسبه قیمت قالب‌های وافل به‌صورت عددی باید به این نکته توجه شود که در پروژه‌های مختلف، پیمانکاران به انواع گوناگون قالب‌ها نیاز خواهند داشت؛ باتوجه‌به این که قیمت اجاره هرکدام از قالب‌ها با انواع دیگر تفاوت خواهد داشت بهتر است قبل از هر چیز نوع قالب را انتخاب نمود تا بتوان به‌صورت دقیق قیمت اجاره قالب را محاسبه نمود.

منظور از کرایه وافل به‌صورت روزشمار چیست؟

در سال‌های اخیر کرایه قالب‌های وافل به‌صورت روزشمار افزایش قابل‌توجهی پیدا کرده است. این اتفاق را می‌توان بیشتر به علت محبوب شدن سقف‌های وافل و آشنایی بیشتر پیمانکاران با این نوع سقف‌ها دانست. در حال حاضر بسیاری از پیمانکاران برای اجرای پروژه‌های کوچک به سقف‌های وافل روی آورده‌اند که همین باعث شده است کرایه روزشمار قالب‌های وافل افزایش یابد.

کرایه قالب‌های وافل به‌صورت روزشمار به این صورت است که کارفرمایان مدت‌زمان حدودی نیاز به قالب‌ها را مشخص خواهند نمود و باتوجه‌به آن بودجه موردنیاز برای پیاده‌سازی و اجرای سقف وافل را محاسبه خواهند نمود.

مهم‌ترین مزیت کرایه سقف‌های وافل به‌صورت روزشمار این است که مشتریان درصورتی‌که زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده شاهد پایان پروژه باشند می‌توانند هزینه کمتری را برای کرایه قالب‌ها پرداخت کنند و این باعث خواهد شد در بسیاری از موارد اجاره روزشمار قالب‌های وافل صرفه اقتصادی داشته باشد.

در زمینه اجاره روزشمار قالب‌های وافل باید به این نکته هم اشاره کنیم که کارفرمایان می‌توانند با این روش به استفاده از قالب‌ها در پروژه‌های متعدد بپردازند و هیچ‌گونه محدودیتی از این نظر وجود نخواهد داشت.

البته در کنار تمام مواردی که به آن اشاره نمودیم پیشنهاد می‌کنیم تا کارفرمایان قبل از هر چیز با کارشناسان فروش گنبد فیروزه تماس حاصل فرمایند چون بنا به شرایط خاص ممکن است یکی از شرایط روزشمار، ماه‌شمار و یا … برای پیمانکاران مناسب باشد.

در برخی از موارد ممکن است خرید قالب‌های وافل صرفه اقتصادی بیشتری برای کارفرمایان داشته باشد و بتوانند با خرید قالب‌ها هزینه پروژه‌های متعدد را کاهش دهند به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید و با تماس با کارشناسان شرکت از مشاوره‌های لازم در خصوص برآورد هزینه‌ها برخوردار شوید.

کرایه وافل یک طرفه

قالب‌های وافل یک طرفه جزء رایج‌ترین قالب‌های موردنیاز در اجرای سقف‌های وافل هستند. به دلیل این که اجرای سقف‌های وافل با استفاده از قالب‌های یک طرفه بسیار ساده می‌باشد بسیاری از سازندگان ترجیح می‌دهند در پروژه‌های کوچک از این نوع قالب‌ها استفاده نمایند.

قالب‌های وافل یک طرفه مانند اکثر قالب‌های شرکت گنبد فیروزه اجاره‌ای خواهند بود و کارفرمایان می‌توانند در صورت نیاز به کرایه این قالب‌ها بپردازند.

یکی از خدماتی که گنبد فیروزه در کنار کرایه قالب‌های وافل یک طرفه، ارائه می‌دهد این است که به ارائه نقشه برای اجرای سقف‌های وافل یک طرفه می‌پردازد تا پیمانکاران بتوانند بدون درگیرشدن با انتخاب قطعات مختلف قالب به اجرای پروژه بپردازند و زمان اجرای پروژه را تسریع بخشند.

قالب‌های وافل یک طرفه در دو نوع ساده و قفل دار کرایه داده می‌شوند. قالب‌های وافل قفل دار به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند سریع‌تر پیاده‌سازی خواهند شد و باعث افزایش کیفیت سقف‌های وافل می‌شوند تا جایی که امروزه در بسیاری از پروژه‌ها، قالب‌های وافل قفل دار جایگزین قالب‌های معمولی شده‌اند.

گنبد فیروزه نه‌تنها به کرایه قالب‌های وافل یک طرفه می‌پردازد بلکه در تمامی مراحل از جمله حمل‌ونقل، اجرا و مراحل بعد از ساخت در کنار کارفرمایان خواهد بود تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به پیاده‌سازی پروژه‌های اجرای سقف وافل بپردازند. در حال حاضر گنبد فیروزه در نقاط مختلف و دورافتاده کشور نیز به اجرای سقف‌های وافل یک طرفه و دو طرفه می‌پردازد.

از لحاظ اقتصادی، خرید قالب وافل به سود مشتریان خواهد بود و یا کرایه آن؟

پیمانکارانی که قصد خرید قالب‌های وافل را دارند معمولاً سؤالات متداولی را مطرح می‌کنند به همین دلیل ما در مطالبی که منتشر می‌کنیم سعی داریم تا به پاسخ این سؤال‌ها بپردازیم. از میان سؤالات گوناگونی که مطرح می‌شود یکی از متداول‌ترین سؤال‌ها این است که آیا از لحاظ اقتصادی خرید وافل به سود مشتریان خواهد بود و شرکت گنبد فیروزه کرایه کدام قالب‌ها را پیشنهاد خواهد کرد؟

به‌طورکلی برای پاسخ به این سؤال باید به این موضوع اشاره نمود که خرید یا کرایه قالب‌های وافل به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت که پیمانکاران باید قبل از هر چیز آن ها را مورد بررسی قرار دهند. یکی از مهم‌ترین عوامل تعداد سقف‌ها خواهد بود. معمولاً پیشنهاد می‌شود برای پروژه‌هایی که بیشتر از ۵ سقف دارند به‌جای کرایه قالب‌ها، به خرید آن ها پرداخت.

یکی از مهم‌ترین عواملی که نقشی تعیین‌کننده در خرید یا کرایه قالب‌ها خواهد داشت مدت‌زمان اجرای پروژه خواهد بود. برای پروژه‌هایی که بیشتر از ۵ ماه زمان خواهند برد، بهتر است به خرید قالب‌ها پرداخت چون در این صورت هزینه اجاره قالب به‌هیچ‌وجه به‌صرفه نخواهد بود و از لحاظ اقتصادی توجیه نخواهد داشت.

در مورد پروژه‌های طولانی‌مدت می‌توان به جرات گفت که خرید قالب‌ها به‌صرفه‌تر خواهد بود چون پیمانکاران می‌توانند بعد از اتمام پروژه به فروش مجدد قالب‌ها بپردازند که در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

آیا بازخرید قالب‌های وافل شرکت گنبد فیروزه بعد از اجرای پروژه امکان‌پذیر است؟

پیمانکارانی که به خرید قالب‌های وافل می‌پردازند عمدتاً به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که آیا بازخرید قالب‌های وافل بعد از اتمام پروژه وجود خواهد داشت و شرکت گنبد فیروزه خرید مجدد این قالب‌ها از پیمانکاران را تضمین خواهد نمود؟

شرکت گنبد فیروزه با سال‌ها فعالیت در زمینه فروش قالب‌های وافل و آشنایی با دغدغه‌های موجود در این حوزه همواره تمام تلاش خود را نموده است تا چالش‌های موجود در زمینه کاهش هزینه پروژه‌های ساختمانی را کاهش دهد. یکی از خدماتی که گنبد فیروزه ارائه می‌دهد بازخرید قالب‌های وافل بعد از اتمام پروژه از پیمانکاران می‌باشد.

پیمانکاران می‌توانند بعد از اتمام پروژه به فروش آن به شرکت گنبد فیروزه بپردازند. در این صورت باتوجه‌به سلامت قالب‌ها و میزان استفاده از آن ها شرکت گنبد فیروزه به قیمت‌گذاری مجدد قالب‌ها خواهد پرداخت. معمولاً ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه قالب‌های نو به پیمانکاران باز خواهد گشت. برای اطلاع از شرایط دقیق در این باره، می‌توانید با کارشناسان شرکت گنبد فیروزه تماس حاصل فرمایید.